Паднал и тешко се повредил

0
777

фото: архива

На 30.10.2016 година во 14.00 часот, во атарот на с.Рамно, битолско, П.Г., управувајќи трактор, се превртел при што се здобил со тешки телесни повреди. Истиот бил пренесен во Клиничка болница Битола, каде бил задржан на лекување. Увид на местото на настанот ќе се врши на 31.10.2016 година, соопшти полицијата.