Паднал од „ Јамаха “ на Партизанска во Битола

0
3628

На 25.05.2016 година во 18.45 часот во Битола на ул.„Партизанска“ се случила сообраќајна незгода во која Ј.Ѓ. (25) од Битола, управувајќи моторцикл „Јамаха“ со охридски регистарски ознаки, сопственост на А.Б. од Охрид, изгубил контрола над истиот и паднал на коловозот. Во незгодата, Ј.Ѓ. се здобил со скршеница на десна клучна коска и по укажаната лекарска помош во Клиничка болница Битола, е пуштен на домашно лекување. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Битола.