Пак земјотрес во Македонија, овојпат во Карбинци

0
724

Трет земјотрес од 2,7 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван во Македонија во 19,37 минути. Епицентарот на земјотресот беше на 10 киломeтри од Карбинци и длабочина од 5 километри.Денеска во 15,57 часот е регистриран земјотрес во Скопје и околината со јачина од 1,4 степени, а во 13,20 часот беше регистриран уште еден земјотрес со јачина од 1,9 степени според Рихтер.