Патот на Перо Антиќ до третата европска круна

0
1156

Поранешниот капитен на репрезентацијата на Македонија, Перо Антиќ вчера влезе во одбрано друштво откако стигна до третата титула во Евролигата.

Фенербахче синоќа стигна до својата прва титула во Евролигата откако на фајнл-форот во Истанбул славеше во финалната пресметка со Олимпијакос.

За Перо Антиќ ова беше трета европска круна, по оние двете во дресот на Олимпијакос.

Па поранешниот капитен на репрезентацијата на Македонија, влезе во одбрано друштво на играчи кои можат да се пофалт со ваков успех на стариот континент.

ww.md.mk