Пелистер ја совлада Академија Пандев на стартот на новата сезона

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Пелистер со убав гол на Анес Хот ја победи Академија Пандев со 1-0 на стартот на шампионатот на Македонија во фудбал.  Радоста за Битола и прволигашка победа по повеќе од две години донесе засилувањето од Нови Пазар, Анес Хот со мајсторскиот погодок во 10. минута од натпреварот.

Во следното второ коло Пелистер гостува во Кратово против Силекс.

Share.