Пелистер ќе игра против Силекс го четвртфиналето на Купот

0
529

Денес во просториите на ФФМ беа извлечени двојките од четвртфиналето на Купот на Македонија. Пелистер за ривал го доби кратовски Силекс, а првиот меч ќе се одигра во Битола.

Четвртфинале:

ШКУПИ – ШКЕНДИЈА
ПЕЛИСТЕР – СИЛЕКС
МЕТАЛУРГ – ВАРДАР
ПОБЕДА – БРЕГАЛНИЦА

Првите натпревари се играат на 23 ноември, а реваншите се 7 декември.