Пелистер-Победа 2:0

0
786

Пелистер и вторпат сезонава успеа да го добие пелагониското дерби, и повторно славејќи со идентични 2-0 против Победа во Битола.

Антонио Бујчевски, во 62. минута, и Лукас во последните секунди беа стрелци за „зелените“ кои го одржуваат бодовниот ритам со водечките на првенствената табела.

pelister-pobeda-12-615x400