Пелистер – Шкендија на стадионот под „Тумбе Кафе“

0
1062

На стадионот под „Тубе Кафе“  во тек е натпреварот помеѓу Пелистер и Шкендија .Пелистер во дерби дуелот од 9. коло на домашен терен под „Тумбе Кафе“ по првото полувреме во дуелот со Шкендија има предност од 1-0.  Вo 32. минута Фернандо асистираше по изведен слободен удар од десната страна, а највисок во скокот беше Лукас, кој искористи една грешка на Захов, и погоди за стартно водство на Пелистер .

14469693_10209029901417473_2953655786603765560_n

14479604_10209029899457424_5924813819017897401_n

 

14520375_10209029892897260_5851571974137577815_nфотографиите ги направи Димче Ивановски