Пелистер стартува во Кичево, пелагониското дерби во третото коло

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Денешната ждрепка за новите шампионати на Македонија за сезоната 2015/16, на Пелистер му подарија силен старт на сезоната во Втората лига. Во првото коло Пелистер гостува во Кичево кај Влазерими, на го дочекува Гостивар, а пелагониското дерби со Победа е на програмата во третото коло.

 

1 коло – (15 август 17:30 часот)

Влазерими – Пелистер

Кожуф – Македонија Ѓ.П.

Гостивар – Скопје

Победа – Тетекс

Љубанци – Еуромилк

 

Комплетен распоред од Втората лига – 2015/16

vtora liga raspored

Share.