Пелистер убедливо во осминафиналето на Купот

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фудбалерите на Пелистер без проблем се пласираа во осминафиналето на Купот на Македонија по убедливата победа над третолигашот 11 Октомври со 0:8 (0:3).

 

Куп на Македонија – Прво коло

11 Октомври – Пелистер 0:8 (0:3)

Стрелци на головите за Пелистер: Главевски (3), Ацевски (2), Љамчевски, Мустафов и Миленковски.

 

Фортуна – Работнички 0:11

11 Октомври – Пелистер 0:8

Плачковица – Брегалница 0:2

Share.