Пелистер-Вардар 2:3 ( 0:2 )

0
1476

Вардар го совлада Пелистер под Тумбе кафе во „вечното дерби“. ФК Пелистер 2-3 ФК Вардар (0-2).
Стрелци на головите Б.Илијовски и А.Бујчевски
Вечерва после 20 часот прослава на плоштад за освоениот куп на РМ.