Пелистер загуби од Вардар во Битола

0
601

Актуелниот шампион Вардар успеа да слави минимален триумф (0-1) во вечното дерби против Пелистер под „Тумбе кафе“. Еден момент на инспирација на напаѓачот во 31-та минута беше доволен за „вардарци“ да ги освојат трите бода.