Пелистерци околу 2 часот по полноќ на Магнолија

0
2895

Пелистер ја победи Шкендија во финалето од Купот на Македонија и по втор пат во својата историја го крева големиот трофеј.

Големиот успех на битолскиот тим веќе се прославува низ градот, а околу два часот по полноќ фудбалерите на Пелистер ќе пристигнат на плоштадот Магнолија во Битола.