Петровски се сели во унгарскиот Балатонфуред

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Бившиот ракометар на Пелистер, десниот бек Михаил Петровски по две сезони минати во францускиот второлигаш Валенс, потпиша договор со амбициозниот унгарски клуб Балатонфуред. „Добив две понуди од француски клубови, но понудата од Унгарија во секој поглед беше подобра. Амбициите на клубот се високи, играат секоја година во европските купови, располагаат со ракометари од калибарот на Фазекаш, Виловски, Иванчик и мислам дека го направив вистинскиот избор„ вели Петровски. Тој потпиша на две години и ќе биде еден од ретките македонци кои играле во Унгарија.

Share.