Пивковски и Мустафов на списокот на Милевски за Исланд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Селекторот на младата фудбалска репрезентација, Благоја Милевски со сите расположливи сили ќе тргне на стартот на квалификациите за европското младинско првенство во 2017 на гостувањето во Исланд, откако денес го објави списокот за претстојниот меч. На списокот се наоѓаат и двајца битолчани Мустафов и Пивковски.

Голмани:
Дамјан Шишковски (Гент, Белгија), Игор Алексовски (Македонија Ѓ.П.);

Одбрана:
Ѓоко Зајков (Рен, Франција), Дарко Велковски (Работнички), Филип Ристовски (Металург), Бесир Демири (Шкендија), Висар Муслиу (Ренова ),Ангелче Тимовски (Силекс), Леон Најдовски (Македонија Ѓ.П.) Филип Петрески (Мелбурн Сити, Австралија);

Среден ред:
Енис Барди (Ујпешт , Унгарија), Бобан Николов (Виторул Констанца, Романија), Давид Бабунски (Барселона Б, Шпанија), Даниел Аврамовски (Црвена Звезда, Србија), Бурхан Мустафов (Пелистер, Битола);

Напад:
Филип Пивковски (Новара, Италија), Виктор Ангелов (Металург, Скопје), Марјан Радески (Металург , Скопје), Јасир Асани (Вардар, Скопје), Дориан Бабунски (Реал Мадрид У20, Шпанија), Кире Маркоски (Работнички), Христијан Денковски (Гронинген, Холандија).

Share.