Почина родилка во болницата Прилеп

0
1044

Во општата болница во Прилеп, ноќеска околу два часот по полноќ, при породување почина родилка. Новороденчето, кое е од машки пол е живо. Случајот за Телма го потврди директорот на болницата Петар Ристески, но не откри други детали, бидејќи, како што рече, сите информации ќе бидат соопштени на денешната прес конференција.