Полицијата за инцидентот во кој беше повреден Борче Петковски

0
2280

На 27.04.2016 околу 13.30 часот во Битола на ул. „4-ти Ноември”, додека разговарале лицата Љ.Ч. (55), Б.П. (50), З.В. (57) и П.В. (31), сите од Битола, слушнале звук при што лицето Б.П. почувствувало удар во левата нога. Истиот е пренесен во Клиничка Болница Битола, каде од страна на лекар е констатирана лесна телесна повреда во вид на прободна рана од огнено оружје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР-Битола. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.