Попладне пороен дожд и грмежи

0
904

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, попладне со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб, а попладне  умерен западен и северозападен ветер.

Минималната температура ќе биде од 5 до 12 степени, а највисоката дневна ќе се движи во интервалот од 16 до 25 степени.