Поради минирање прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид

0
374

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози.

На магистралниот пат А-2 Кичево–Охрид кај село Врбјани поради изведување работи на пат-минирање денес (26 септември) сообраќајот ќе биде во прекин 10–15 минути помеѓу 14  и 16  часот, соопштија од Автомото сојузот на Македонија..