Поради минирање прекин во одвивањето на сообраќајот на патот Кичево- Охрид

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Од Авто- мото сојузот на Македонија информираат дека поради изведување работи на пат, минирање, денес, ќе има прекин во сообраќајот на патот А2 Кичево – Охрид кај месноста викана Лавчански корита.

Прекинот ќе биде во периодот од 16 до 17 часот, во траење од 15 до 20 минути.
Share.