Поранешниот премиер на Русија снимен „во акција“ со активистка

0
555

Еден од најопасните ривали на рускиот претседател Владимир Путин, претседателот на опозициската партија ПарНаС, Михаил Касјанов (58) е главниот актер во секс-скандалот кој ја потресе Русија, што ќе го доведе до прашање неговиот политички кредибилитет кој досега го уживаше како опонент на Путин.

Во еден московски хотел, Касијанов е снимен „во акција“ со британската активистка Наталија Пелевин (39), а овие снимки ги прикажала „НТВ“, тв-станица блиска до Кремљ, пренесува „Дејли меил“.

Снимката која протекла во јавност најверојатно ќе го исфрлат од игра еден од малубројните луѓе кои изгледале дека се сериозна алтернатива за Владимир Путин.

Црно-белата снимка која ја шокираше Русите не прикажуваат експлицитна содржина, но на нив јасно се гледаат лицата на Михаил и Наталија.