Пораз на џудистката Николовска ма ЛОИ во Рио

0
553

Македонската џудистка, Катерина Николоска загуби во првата борба на Олимписките игри во Рио де Женеиро, а беше поразена од турската натпреварувачка Бусра Катипоглу.

Катерина Николоска (-63 кг) е поразена во продолжението на борбата на Олимписките игри во Рио од Турчинката Бусра Капитоглу, и тоа со казнен поен.

Николоска максимално добро се бореше против посилната противничка и во регулраниот дел борбата заврши без поени, а во продолжението доби казнен поен и го загуби мечот