Пороен дожд ги поплави улиците во Битола

0
2480

Вчера поројниот дожд кој што ја зафати Битола предизвика поплавување на неколку улици низ градот. Дел од гледачите ни испратија фотографии во моментот кога врнежите беа најобилни.

12048451_613739455433046_1921211813_n

 

12092523_613739452099713_2116451450_n

 

12064136_613739462099712_1482105383_n

 

12086815_613739458766379_1388369732_n