Послаб земјотрес кај Ресен

0
393

Претпладнево во 11:18 минути е регистриран нов земјотрес во охридско-преспанскиот регион. Епицентарот за земјотресот со јачина од 2.5 степени бил на 8 километри јужно од Косел, на длабочина од 2 километри.