Повеќемина повредени во експлозија во Лондон

0
899

Во експлозија во лондонското метро повредени се неколку патници кои се здобиле со изгореници, објавија светските медиуми.

Би Би Си повикувајќи се на Твитер објави фотографија на која се гледа бела канта во која се уште има оган, објави дека не се забележуваат други оштетувања во метро станицата Персонс Грин во западниот дел на Лондон.

Полицијата соопшти дека не можат да дадат точни информации за инцидтот се додека не заврши истрагата.

Во прекин е сообраќајот на релација меѓу станиците Ерлс корт и Вимблдон.