Повторно почувствуван земјотрес во охридскиот регион

0
1244

Нов земјотрес со јачина од 2,4 степени е почувствуван синоќа во охридскиот регион нешто пред 23 часот.

Епицентарот бил на 9 километри северо-источно од Охрид на длабочина од 2 километри.