Повторно снег во Црна Гора

0
759

Додека во сите држави од регионот за наредните денови е најавена стабилизација на времето со повисоки температури, на Жабљак во Црна Гора повторно падна снег.

Во повеќето градови на Црна Гора денеска врне дожд, јавија црногорските медиуми.

Следните денови се очекува смирување на временските прилики и потопло време на просторот на целиот регион.