Пожар кај скривниците во Битола

0
1383

Доцна попладнево пожар избувна кај населбата Бадембалари. Како што велат од противпожарната единица на Битола горела трева кај скривниците, место кое често е опожарувано. Екипите биле на терен за справување со пожарот.