Пожар во трговски во Москва, евакуирани 1.000 луѓе

0
395

Повеќе од 1.000 луѓе се евакуирани денеска во трговскиот центар “TSUM” во центарот на Москва, откако изби пожар, јавуваат руските медиуми.

Пожарникарите се обидуваат да ја утврдат причината за пожарот, со помош на термални детектори.

Околните сообраќајници се практично блокирани поради големиот број пожарникарски возила и итна помош.