Пожари на Родос и на Пелопонез

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во Областа на Магула, западна Атика, претпладневно избувна пожар, за кој се верува дека наскоро ќе биде ставен под контрола, соопшти противпожарната служба.

 Во меѓувреме, грчките пожарникари се борат со уште една огнена стихија што избувна денеска, и тоа во општината Андрицаина-Крестенон на Пелопонез.

Денеска исто така почна да гори и пожар на мал остров во близина на Родос.

Share.