Предизборен митинг на СДСМ во Могила

0
1659

СДСМ и нивната коалиција синоќа одржаа предизборен митинг во Могила, каде в недела жителите на оваа општина ќе гласаат на вториот круг од локалните избори за градоначалник на Могила.

Пред присутните се обрати нивниот кандидат Јасмина Гулевска, Наташа Петровска од СДСМ и лидерот на партијата Зоран Заев.