Предизборен митинг на СДСМ во Новаци

0
2613

СДСМ и нивната коалиција синоќа одржаа предизборен митинг во Новаци, каде в недела жителите на оваа општина ќе гласаат на вториот круг од локалните избори за градоначалник на Новаци.

Пред присутните се обрати нивниот кандидат Љубе Кузманоски, Наташа Петровска од СДСМ и лидерот на партијата Зоран Заев.