Преминот Меџитлија затворен до 22 часот

0
499

Според информација добиена од ДЦС МВР денес во периодот од 8 до 22 часот, во целосен прекин ќе биде сообраќајот при влез и излез од Грција на граничниот премин ,,Ники” (Меџитлија), поради штрајк на грчките земјоделци , соопштуваат до Автомото сојузот на Македонија.