Претежно сончево

0
328

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 Целзиусови степени, а дневната се очекува да достигне од 25 до 32 степени.

Во Битола дневната до 28 степени.