Претпладне облачно, попладне ветровито и со намалена облачност

0
456

Претпладне на места со значителна облачност, од пладне ќе дува умерен, повремено засилен северозападен ветер, а облачноста ќе се намали.
Утринските температури ќе се движат од 6 до 13 степени, а дневните температури ќе бидат во интервал од 15 до 23степени.

Од петок ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со свежи, во повисоките места студени утра. Во недела попладне ќе има услови за локален краткотраен дожд. /крај/ухрм