Претпладне сончево, попладне нестабилно

0
528

Времето претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 Целзиусови степени, а дневната од 28 до 36 Целзиусови степени.

Во Битола до 29 степени.