Претседателот Иванов ја продолжува официјална посета на Хрватска

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска ја продолжува официјална посета на Република Хрватска.

Според агендата, Иванов ќе ја посети Општината Ѓаково, каде ќе се сретне со претставници на локалната македонска заедница.
Претседателот Иванов вчера во Загреб оствари средби со претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ и со претседателот хрватскиот Сабор, Јосип Леко.
Share.