Прилепчанец пронајден мртов во бунар за вода

0
1110
Bunar

На 06.08.2017 година околу 14.00 часот на м.в. „Орушица“ во Прилеп, во стар бунар за вода пронајден бил починат З.М. (52) од Прилеп. Од страна на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство. Причина за смрт било загушување од издувните гасови од моторот за вода. Увид на местото на настанот извршила екипа од ПС Прилеп и Јавен обвинител.