Приведен Игор Југ

0
287

Кумановската полиција утринава го уапси Игор Југ, еден од учесниците во нападот во Собранието на 27 април, потврди МВР. 47-годишниот Југ е уапсен по наредба на Основното јавно обвинителство Скопје поради основано сомневање за сторено кривично дело Учество во толпа што ќе спречи службено лице во вршење на службено дејствие во врска со настаните од 27 април. Тој беше баран од МВР и за кривично дело Учество во толпа што ќе изврши кривично дело, како и за кривично дело Разбојништво.