Продиџи го затвора „Ohrid calling“

0
1184

По синоќешниот настап на светски познатиот џез-гитарист Ал Ди Меола пред целосно исполнетиот Антички театар во Охрид,  вечер концерт ќе одржи Државниот камерен оркестар „Академија за солисти“ од Казахстан.

На стадионот на СРЦ „Билјанини извори“ вечерва ќе се одржи и долго очекуваниот спектакл – концертот на светската атракција групата „Продиџи“, со што ќе биде заокружено првото издание на фестивалот „Ohrid calling“.