Продолжува сончевoто и топло време

0
1553

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. По одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла.

Дневните температури ќе се движат од 15 Целзиусови степени во Маврово, во Скопје 19, Охрид 17 и Гевгелија 24 степени.

И утре времето ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер и дневни температури од 16 до 25 степени.

Во петок ќе имаме сончево време со температури од 17 до 23, а во сабота дури кон крајт на денот врнежи од дожд ќе има во западните делови од земјата.