Променливо облачно и нестабилно

0
361

Во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи, особено попладне кога ќе има услови за локално невреме со град. Утринската температура ќе се движи од шест до 13 а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи од 18 до 27 степени.