Променливо облачно и нестабилно

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на места со поројни врнежи од дожд и грмежи, особено претпладне во источните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен југозападен ветер, особено во западните делови каде на моменти ќе достигнува брзина околу 70 километри на час. Температурата ќе се движи од 21 до 34 степени.

Share.