Променливо облачно и со повремен дожд

0
799

Во претпладневните часови, ќе преовладува променливо облачно со кратки сончеви периоди.

Попладне ќе има повремени врнежи од дожд, особено во источните, а кон крајот на денот и во јужните делови и од земјава, каде се очекува да бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Минималните температури од 6 до 14, а максималните од 16 до 24 степени.

Во Битола до 22 степена.