Променливo облачно со дожд

0
729

Времето денеска ќе биде посвежо, променливо облачно и нестабилно, проследено со  дожд и со грмежи.

Температурата ќе се движи од 20 до 31 Целзиусов степен.

Во Битола  и во околината се очекува слично време со температура со 25 Целзиусови степени.

Во следните денови се очекува стабилизирање на времето и пораст на температурата, сè до петок, кога не се исклучува можност за појава на краткотраен дожд и на грмежи.