Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

0
648

Времето денеска променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Поинтензивните врнежи ќе се преместуваат кон исток и југоисток, а попладне ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено на исток каде се можни поинтензивни процеси. Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 33 степени.

Од утре времето ќе биде променливо, наутро доста посвежо. Дневните температури ќе се во постепено покачување.