Променливо облачно со сончеви периоди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во јужните и во источните делови ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 20 до 25 степени.

Во наредните три дена ќе преовладува претежно стабилно време со умерен северен ветер. Утринските температури ќе бидат пониски, а дневните без поголеми промени.

Share.