Променливо облачно, со услови за дожд

0
368

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со услови за локален дожд со слаб интензитет.

Попладне облачноста ќе се намали, а ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец.

Дневните температури од 24 до 31 степен, во Битола до 27.

Од утре ќе преовладува стабилно време и малку посвежо со тенденција на пораст на дневните температури. Утре ќе има услови за локален краткотраен дожд.