Променливо облачно со услови за повремен дожд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето во Македонија, во сабота, ќе бидепроменливо облачно, со повремен локален дожд и можна ретка појава на грмежи, особено претпладне. Ќе дува умерен северен ветер, ообено долж Повардарието.

Дневните температури ќе имаат тенденција на постепен пораст, максималните дневни температури ќе се движат од 15 до 28 степени Целзиусови. Во Скопје максималната дневна температура ќе изнесува 25 степени Целзиусови.

Share.