Променливо облачно време

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето во Македонија денеска ќе биде постабилно во споредба со претходните денови. Облачноста и врнежите ќе се намалат.

Во Битола променливо облачно со дневна температура до 16 степена.

Денеска ќе има малку покачување на температурата и почести сончеви периоди, а од утре не се очекуваат врнежи. Температурата ќе достигне до 27 степени.

Share.